Talr.: 65035929
E-pasts: ogres1vsk@ogresnovads.lv
Adrese: Zinību iela 3, Ogre, Ogres novads, LV5001
Erasmus+ brauciens uz Spāniju

Svētdienas, 4.marta, dzestrajā rītā 5 mūsu skolas audzēkņi (Katrīna Ostaņēviča 8.b, Elīna Krastiņa 9.b, Sandis Ozoliņš 9.c, Gerda Igaune, Kate Elizabete Vaivode 9.d) un 3 skolotājas (Gita Brodzinska, Kristīne Treimane, Ilze Krastiņa) devās uz saulaino, taču nedaudz vējaino Spāniju, lai nedēļu piedalītos Erasmus+ projekta „Challenges of 21st century: globalisation and sustainability” pasākumos Katalonijas provinces pilsētiņas Lleidas Institut Torre Vicens skolā. Pēc ilgā ceļa uz šo kalnaino pilsētiņu mūs mīļi un silti sagaidīja skolotāji un viesģimenes, kuras par mums rūpējās visu nedēļu.

Projekta ietvaros piedalījāmies vairākos interesantos pasākumos, piemēram, apmeklējām Lleidas universitāti, kur mūs iepazīstināja ar globālās sasilšanas cēloņiem un jau jūtamajām sekām, kā arī aplūkojām viņu projektu ar māju modeļiem, kur maksimāli tiek izmantota dabai un videi draudzīga elektroenerģijas un siltuma iegūšana, kas atmaksājas arī finansiāli. Apciemojām Hospitaletas pilsētas uzņēmumu, kas nodarbojas ar atkritumu apsaimniekošanu un  izstrādā projektu par elektromobīļu uzlādes stacijām, kas izmanto saules baterijas. Kopā ar skolēniem no Spānijas, Vācijas un Portugāles apspriedām un diskutējām par mūsdienu problēmām un to risinājumiem, iespējām Eiropā. Iepazīstinājām mūsu domubiedrus ar savu valsti un skolu, parādot video un dziedot tautasdziesmas. Strādājām radošajās darbnīcās, veidojot lietas no jau izmantotiem materiāliem, un kopīgi mācījāmies par biomājām, kā arī iepazināmies ar viņu skolas dzīvi, piedaloties mācību stundās. Piektdien visi kopīgi uzvedām Šekspīra lugu „Vētra”, kur dekorācijas un tērpus Vācijas un Spānijas projekta dalībnieki bija izveidojuši no otrreizpārstrādātiem izejmateriāliem.

Būdami Katalonijā, iepazinām tās kultūru, dabu, gastronomiju un arhitektūru. Pirmās dienas rītā vērojām un arī paši izpildījām tradicionālās dejas. Skatījāmies, kā pamazām ceļas cilvēku tornis, klātesot šo meistaru mēģinājumā. Dzīvodami ģimenēs, baudījām tradicionālo virtuvi, kas mūs pārsteidza un iepriecināja vienlaikus. Apkārt Lleidai pavērās brīnišķīgs skats uz kalniem. Laiks mūs lutināja, jo katru dienu spīdēja saule, kas mums sagādāja lielu prieku. Apciemojām Lleidas seno katedrāli, kas mūs ierāva vēstures virpuļos. Uzkāpjot tornī, vērojām mūsu pilsētiņu no putna lidojuma. Trešdien devāmies uz Barselonu, kur apskatījām slavenā arhitekta Gaudi celtnes. Bija neierasti uz ielām redzēt palmas, kuru galotnēs ligzdas vij krāsaini papagaiļi.

Visi esam priecīgi un gandarīti par šo apmaiņas braucienu, jo esam ieguvuši draugus no dažādām Eiropas valstīm, pieredzi un prasmes, kuras mums noderēs arī nākotnē. Bija lietderīgi izmantot zināšanas, kuras iegūstam skolas solā, dzīvē, sarunājoties angļu valodā un spriežot par globālām problēmām. Izbaudījām saulaino laiku un lielisko kompāniju – esam garantējuši sev spilgtas atmiņas, jo emocijas, atgadījumi un piedzīvojumi, pieredze bija neatkārtojama.

Elīna Krastiņa,  9.b klase