Talr.: 65035929
E-pasts: ogres1vsk@ogresnovads.lv
Adrese: Zinību iela 3, Ogre, Ogres novads, LV5001
Erasmus + dalībnieki Līneburgā, Vācijā

Erasmus + projekts „Challenges of 21st century: globalisation and sustainability” turpinās otro gadu. No 15.-19. oktobrim četri Ogres 1.vidusskolas pārstāvji: angļu valodas skolotājas Kristīna Treimane un Gita Brodzinska, kā arī 8.a klases  skolniece Arta Lomanova un 10.a klases skolnieks Dāvis Jānis Bedikers, viesojās Līneburgas ģimnāzijā, kur notika kārtējā projekta dalībnieku tikšanās.

Arta Lomanova par šo tikšanos stāsta:

„Ceļojums uz Vāciju bija ļoti aizraujošs. Pirmajā dienā mūsu grupa pastaigājās pa Hamburgu. Šī diena pagāja ļoti ātri, jo nepamanot es jau biju Līneburgā ar savu jauno ģimeni. Otrajā dienā mums skolā bija eksperimenti ar plastmasu. Tas bija ļoti interesanti ,jo es uzzināju daudz jaunu lietu par to, kā var samazināt plastmasas izplatīšanos. Pēc tam mums bija tūre pa Līneburgu. Redzējām Līneburgas skaistākās vietas. Trešdien bijām ekskursijā ārpus Līneburgas. Apmeklējām dzirnavu muzeju, iepazinām viņu kultūras mantojumu.

Ceturtajā dienā mēs braucām uz Hamburgu ,lai varētu  pastaigāties un izbaudīt tās skaistumu . Pēdējā dienā mums bija parastas stundas.Bija interesanti uzzināt kā viņi mācās un kādas ir viņu taktikas, lai būtu labas atzīmes. Kopumā šis ceļojums bija ļoti jautrs, aizraujošs un izzinošs.”     

Dāvis Jānis Bedikers:

„Brauciens uz Vāciju sadarbībā ar ’’Erasmus+’’ no 15. līdz 19. oktobrim bija ļoti interesants.

Kad ieradāmies Hamburgā mums bija ekskursija ar gidu, kurā uzzinājām daudz ko jaunu par Hamburgu, Vāciju un tās vēsturi. Kā arī apskatījām skaisto vācu arhitektūru.

 Otrajā dienā mums kopā ar pārējiem apmaiņas programmas skolēniem bija iepazīšanās nodarbība, kurā runājām par sevi, kas mūs interesē. Runājām par mūsu valstīm, kas katrai ir tradicionāls, kādi ir cilvēki un kas ir tas,  kas nav nevienam citam.

Trešdien mēs ar autobusu devāmies uz kaimiņu ciematu, kurā mums rādīja un stāstīja, kā vācu tauta ir dzīvojusi pirms 200 gadiem. Tas bija ļoti interesanti un ļāva uzzināt vairāk par vācu vēsturi, kultūru un vācu cilvēkiem. Vēlāk mūs aizveda nogaršot vācu tradicionālo saldo, kas ir ‘’koku kūka’’. Tai ir īpaši daudz slāņu, to cep virs uguns un, kad to pārgriež, tā izskatās kā koka stumbrs. Ceturtajā dienā mūs ar vilcienu veda uz Hamburgu. Hamburgā mēs gājām pa zemūdens tuneli, kas  ir zem Elbas upes, kā arī izbraucām ar mazu kuģīti pa Elbu un redzējām grandiozo ‘’Elbafilharmonika’’ koncertzāli.

Kopumā man šī apmaiņas programma ļoti patika. Iesaku arī citiem piedalīties, var uzzināt daudz ko jaunu un arī attīstīt valodu prasmes.”

Nākamā Erasmus+ projekta tikšanās notiks no 17.-23.02.2019 Lamego, Portugālē.