Talr.: 65035929
E-pasts: ogres1vsk@ogresnovads.lv
Adrese: Zinību iela 3, Ogre, Ogres novads, LV5001
"Lieldienu virpulis" Ogres 1.vidusskolā

Ogres 1.vidusskolas sporta hallē pirmdien, Otrajās Lieldienās, notikušais pasākums ģimenēm "Lieldienu virpulis" pulcēja vairāk nekā 100 dalībniekus. 

Pasākuma idejas autore un arī galvenā organizatore ir Dace Čuhnova, 1.a klases audzinātāja. 

"Kad vēl vecākiem atpūsties kopā ar bērniem, ja ne brīvdienās!" teic skolotāja. 'Vecāki liek puzli kopā ar bērniem, cep maizi. Viss notiek!"

Olu ripināšana, olu krāsošana, konfekšu ķeršana, skaistākās olas konkurss, arī fotografēšanās, spēles, rotaļas un vēl virkne citu uzdevumu ir "Lieldienu virpuļa" plānoto nodarbju sarakstā.

Šādi un līdzīgi pasākumi veicina vecāku sadarbību ar skolu. Vecāki izglītības iestādē tiek gaidīti ne tikai uz vecāku sapulcēm vai klases vakariem. Rosinoši ir darboties kopā ar ģimenēm. Tas ir veids, kā aktualizēt piederības sajūtu skolai ne tikai bērniem, bet arī vecākiem un pārējiem ģimenes locekļiem. 

Ogres 1.vidusskolas direktoram Igoram Grigorjevam ir izdevies izdarīt tā, lai pedagogi labprāt nāktu un aktīvi strādātu skolā arī tajās dienās, kad visā valstī ir svētki.

"Ja mēs esam šeit un smaidīgas, tad jau ir labprāt," tā uz jautājumu par strādāšanu svētkos atbild Ramona Starceva, 1.g klases audzinātāja. "Es šeit priecājos. Man patīk, ka bērni priecājas, nāk un spēlējas. Ir kaut kas mazliet citādāks. Gatavošanās bija raiba un interesanta. Manuprāt – ir sanācis!"

Lai patiešām sanāktu un izdotos vēl labāk nekā iecerēts, paldies arī Ogres 1.vidusskolas Skolēnu pašpārvaldei, kura pasākumā ir kupli pārstāvēta. Te viņu ir 11. Piemēram, Samanta Liepiņa, 10.b klases skolniece, ir atbildīgā par Skaistākās olas konkursu. Konkursam tiek gaidītas krāsainas, skaistas un radošas olas. 

Skolēnu pašpārvaldi vada Toms Blumbergs, 10.b klases skolnieks. Par notiekošo viņam ir savs redzējums: "Šodien tāda ne pārāk saulaina diena, bet es domāju – smaidu sejās rada viss šis pasākums, kas šeit notiek. Tiek iesaistīti jaunieši. Tas ir forši! Tas ir jaunietis – jaunietim. Jaunieši darbojas ar jauniešiem."

Pasākuma sagatavošanā iesaistījušies daudzi. No finiera lielās olas krāsošanai izgatavojis skolotājs Edmunds Puriņš.

"Zelmas maiznīca" – tas ir zīmols, ko radījuši un atpazīstamu padarījuši Ligita un Juris Lastmaņi no Lielvārdes. Uz Ogri atvesta ne tikai mīkla, no kā veidot dažādus gardumus, bet arī sava krāsns, kur tos izcept. Arī saliekamās koka mājas un puzles ir Lastmaņu ģimenes sagādātas. 

"Mūsu lielākais uzdevums ir bērniem ļaut izjust, kā tas ir – strādāt ar mīklu, strādāt ar koku, kustināt savu fantāziju. Bērniem pēc tam ļoti patīk apskatīties to, ko paši saveidojuši. Mums tas ļoti patīk," atklāj L.Lastmane.

Par atbalstu, lai "Lieldienu virpulis" būtu krāsains, priecīgs un garšīgs, paldies ikvienam, kas rūpējās, lai pasākums izdotos.

Informācija no http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41170/