Talr.: 65035929
E-pasts: ogres1vsk@ogresnovads.lv
Adrese: Zinību iela 3, Ogre, Ogres novads, LV5001
Mūsu absolventi

Par to, ka arī mūsu nodaļas absolventi nokārto eksāmenus un iekļaujas augstskolu prasību vidē, veiksmīgi veido savu karjeras ceļu, liecina daudzi mūsu absolventu stāsti. Divas mūsu nodaļas  bijušās skolnieces, ieguvušas augstāko pedagoģisko izglītību, ir atgriezušās savā skolā un azartiski strādā ar tiem, kam ir mērķi un sapņi.

Pagājušajā mācību gadā divpadsmitajā klasē iestājās meitene, kas bija vairākus gadus strādājusi Lielbritānijā, nodibinājusi ģimeni, bet nebija pabeigusi vidusskolu. Pēc desmit gadu ilga pārtraukuma mācībās viņa ļoti centīgi iekļāvās mācību procesā, nokārtoja centralizētos eksāmenus un tagad studē Stradiņa Universitātē.

12.d klases skolniece Irina Skrule saņem Ogres 1.vidusskolas " Gada balvu 2016" par labām un teicamām sekmēm un aktīvu ārpusstundu darbu

Cits jauneklis atnāca pie mums pēc Ogres tehnikuma absolvēšanas, bet nebija kārtojis centralizētos eksāmenus. Tagad viņš studē Tehniskajā Universitātē un strādā Lauksaimniecības ministrijā.

Tādu piemēru ir daudz, viss atkarīgs no cilvēka gribas un mērķtiecības. Protams, jāstrādā daudz un cītīgi, bet mūsu skolotāji palīdz katram, kas cenšas.

2015./2016. mācību gada pasākums “Pēdējais zvans” Ogres 1.vidusskolas vakara un neklātienes nodaļā

Mūsu mazais, draudzīgais un saprotošais skolotāju kolektīvs vadās pēc Raiņa aicinājuma: „Grib dzīves taka vest no kalna lejā? Vai gribi to? Ej jaunā kalnā atkal jaunā sejā!” Tas ir iespējams, un par to  stāsta  gan skolēni, kas mācās pašlaik, gan absolventi. Lūk, dažas pārdomas! 

“Es apvienoju skolu ar darbu. Tas nav tik viegli, kā daži domā, vajag stipru gribasspēku un vēlmi mācīties, vajag saprast, ka tas ir nepieciešams man pašam, jo, kad pabeigšu skolu, būs daudz vieglāk atrast sev piemērotu darbu. Man nebūtu iespējams apvienot darbu ar mācībām dienas skolā, jo diemžēl darbs ir tajās pašās dienās, kad skola. Pateicoties vakara nodaļai, tas ir iespējams – mācīties Manuprāt, vidējā izglītība ir nepieciešama tāpēc, ka bez tās mūs pat neuzskata par konkurētspējīgiem cilvēkiem. Ja gribi strādāt labā darbā un pelnīt cieņpilnu algu, lai varētu uzturēt sevi un ģimeni, obligāti vajag iegūt izglītību. Tiem, kuri ir līdzīgā situācijā, iesaku padomāt: vai jūs viss apmierina dzīvē? Vai gribētu kaut ko mainīt uz labu? Ja gribat ko mainīt savā dzīvē uz labu, iesaku padomāt, kādi būs ieguvumi, ja pabeigsiet vidusskolu. Esmu ļoti priecīgs par to, ka izlēmu mācīties tieši Ogres 1.vidusskolas vakara nodaļā, jo, manuprāt, tik labu apmācību un sapratni neesmu redzējis nekad mūžā. Esmu ļoti pateicīgs skolai un tās kolektīvam, ka palīdz mums iegūt izglītību.” (Vakara nodaļas 12.klases skolēns)

“Vidējo izglītību nolēmu iegūt, draudzenes mudināts, bet pēc tam sapratu, ka pats vēlējos mācīties, tikai vajadzēja kādu, kas paskubina. Apvienot darbu ar skolu nav viegli, jo parasti nogurums dara savu, bet, ja saņemies un zini savus mērķus, tad visu var. Visgrūtāk ir piespiest sevi pēc darba doties uz skolu un neatmest visam ar roku. Šeit, Ogres 1 vidusskolas vakara un neklātienes nodaļā, esmu, jo tā ir manai dzīvesvietai vistuvākā skola, varu apvienot mācības ar darbu, un te ir atsaucīgi skolotāji, pie kuriem var vērsties ar dažādiem jautājumiem, un viņi palīdzēs, kā vien spēs. Ja jau es nonācu pie lēmuma apmeklēt vidusskolu pēc liela pārtraukuma, tad liktenim ir padomā kaut kas, kas man nepieciešams.” (Vakara nodaļas 11.klases skolēns)

“Izlēmu, ka vēlos pabeigt vidusskolu un pēc tam studēt arhitektūru, un šo lielisko iespēju turpināt virzīties uz savu mērķi man deva vakara nodaļas izlīdzinošā klase, kurā sāku mācīties šogad. Man ar veselību vēl viss nav kārtībā, tāpēc atvainojos tiem skolotājiem, kurus esmu nedaudz pievīlusi ar savu tempu, bet es tiešām cenšos un uzskatu, ka skolotāji, kuri man palīdz mācīties, un direktora vietniece Skaidrīte Blūzmane – tie ir cilvēki, kas ir mani draugi, jo draugi vienmēr palīdz grūtos brīžos. Uzskatu, ka mans pienākums sniegt savu vēstījumu, ka vakara nodaļa nav pilna ar kaprīziem jauniešiem, kuriem neko dzīvē negribas darīt un ka tur mācās cilvēki, kurus sviež no citām skolām ārā. Mans galvenais vēstījums ir, ka nevajag atkāpties no iecerētā pat tad, ja liekas, ka tas nav iespējams.” (Vakara nodaļas 12.klases skolniece)