Talr.: 65035929
E-pasts: ogres1vsk@ogresnovads.lv
Adrese: Zinību iela 3, Ogre, Ogres novads, LV5001
Ogres 7.b klases skolēni izcīna 12. vietu Eiropas Naudas Viktorīnā

Lai uzlabotu finanšu pratību jauniešiem vecumā no 13 līdz 15 gadiem (7.-9.kl.), Latvijas Komercbanku asociācija, Junior Achievement Latvija un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība 22. martā, tiešsaistē, organizēja “European Money Quiz" nacionāla mēroga viktorīnu, kurā piedalījās 48 klases no visas Latvijas.

 “European Money Quiz" viktorīna ir Eiropas Bankas federācijas (EBF) iniciatīva, kas tiek īstenota sadarbībā ar banku asociācijām 30 Eiropas valstīs. Šis ir pirmais gads, kad EBF izmēģina bezmaksas mācību platformu “Kahoot!”, lai veicinātu finanšu pratību skolēnu vidū

Viktorīnai reģistrējās 50 klases ar gandrīz 1000 skolēniem no visas Latvijas. Nacionālajā finālā piedalījās 48 klases, un, pēc “Kahoot!” pieejamajiem datiem, finanšu pratības viktorīnas tika izspēlētas 3400 reizes, piedaloties 8900 spēlētājiem.

Nacionālajā atlasē uzvarēja Ogres 1. vidusskolas 7.b klase ar skolotāju Noru Heinrihsoni. Savukārt 2. vietas ieguvēji ir Kuldīgas Centra vidusskolas 9. klase, trešās - Siguldas Valsts ģimnāzijas 8.b klase.

Nora Heinrihsone, uzvarētāju klases skolotāja, atzina, ka viņi ir ļoti priecīgi un gandarīti par klases panākumiem. “Visjaukāk sajutos, kad pēc konkursa viena no skolniecēm teica: "Skolotāj, mēs nekad agrā kā klase nekur neesam uzvarējuši, tātad mēs tomēr varam!",” pateicoties par pozitīvo piedzīvojumu un pārdzīvojumu piebilda skolotāja.

Klase ieguva arī unikālu iespēju 19.aprīlī visas dienas garumā piedalīties LKA un JAL organizētajā izglītojošajā pasākumā SEB finanšu centrā, kur skolēni vairāk uzzināja par mūsdienu bankas ikdienas darbu, daudzveidīgo profesiju klāstu, piedāvātajiem pakalpojumiem un citu ar finanšu prasmēm saistītu informāciju. Tikšanās nobeigumā kā patīkams pārsteigums bija saruna ar grupas Musiqq solistu Emīlu Balceri.

Un 7.maijā, kad bija noslēdzies klases iekšējais konkurss, divi labākie skolēni  Sanija Livčāne un Pēteris Andrejs Peisis kopā ar klases audzinātāju un Latvijas Komercbanku Asociācijas Stratēģiskās komunikācijas vadītāju Kristīni Menniku devās uz Briseli, kur 8. maijā piedalījās “European Money Quiz" Eiropas mēroga finālā. Tajā piedalījās skolēni no 25.valstīm. Pirmo vietu izcņīja skolēni no Vācijas, otro no Īrijas, trešo no Polijas.

Ogres 1.vdusskolas 7.b klases skolēni Latvijai izcīnīja 12.vietu un godam pārstāvēja valsti šajā starptautiskajā konkursā!