Talr.: 65035929
E-pasts: ogres1vsk@ogresnovads.lv
Adrese: Zinību iela 3, Ogre, Ogres novads, LV5001
Skolas zinātniski pētniecisko darbu konference

9.februāri Ogres 1.vidusskolas 10.a un 11.a klases skolēni gaidīja ar nepacietību jau kādu laiku. Šo dienu īpaši satraucošu padarīja 11.a klases Zinātniski Pētniecisko darbu aizstāvēšana. 11.a klases skolēni pie šī darba bija čakli strādājuši kopš 10.klases sākuma, jo pirmais solis pētniecībā aizņem laiku, lai izkostu līdz kaulam, kā šādus apjomīgus darbus var padarīt. Tā ir ļoti svarīga pieredze, kuru iegūt, pirms bakalauru un studijas darbu rakstīšanas pieredzes.

10.klašu skolēni savukārt šo dienu izmantoja, lai paņemtu no 11.klases skolēnu prezentācijām labāko un mācītos no viņu kļūdām, tādā veidā ceļot ZPD aizstāvēšanas latiņu arvien augstāk. 10. klašu skolēni pēc aizstāvēšanas vērošanas, kura norisinājās visu dienas pirmo cēlienu (9:00-13:00), atzina, ka darbi ir bijuši negaidīti interesanti un iedvesmojoši, jo tiem ir reālas iespējas arī ieteikt pilsētas vides uzlabojumus Ogres Domei. Šādus priekšlikumus var izteikt Karīna Rožkova ar darbu "Valodas kļūdas publiskajā telpā", kas norādīja uz kļūdām gan veikalos, gan ceļa zīmēs, kā arī Anete Klimasa un Madara Lipiņa ar "Gaismas piesārņojums Ogrē", iesakot uzlabot pilsētas apgaismes objektus, lai samazinātu Ogres radīto gaismas piesārņojumu.

Sava darba rezultātā skolēni bija radījuši arī produktus - Nikola Bergmane un Sintija Liepiņa radīja ēteriskās eļļas no citrusaugļiem mājas apstākļos. Aigars Āboliņš un Dāvis Urtāns paši brūvēja vīnu, kuram klases vecākiem bija iespēja kļūt par testa grupu. Edvards Dergačevs sadarbībā ar treneri radīja sporta un uztura programmu muskuļu masas audzēšanai, bet Rūdolfs Naumenko izveidoja alternatīvu drošības sistēmu, izmantojot Arduino mikrokontrolieri.

Kopumā bija izstrādāti 16 darbi, no kuriem 3 saņēma izcilu vērtējumu. Jau 15. februārī 7 labākie darbi piedalīsies novada rīkotajā konkursā, kā arī vēl 2 darbi ir rekomendēti nākamā gada konkursam.