Talr.: 65035929
E-pasts: ogres1vsk@ogresnovads.lv
Adrese: Zinību iela 3, Ogre, Ogres novads, LV5001
Tīra vide sākas no mums!

Latvijas simtgade ikkatru latvieti ne vienu reizi vien ir pievērsusi pārdomām. Šis grandiozais neizsīkstošā tautas gara pierādījums ir pavēris mums pavisam jaunu skatu uz visu tik šķietami vienkāršo un ikdienišķo, kā arī devis iemeslu padomāt, ko mēs, kā patrioti, vēlētos dāvināt tēvzemei jubilejā.  Tāpēc, arī mūsu darbīgā Ogres 1.vidusskolas pašpārvaldes komanda ir nolēmusi nodoties dzimtenes apdāvināšanas priekam, dāvājot tai rūpes par tīru un koptu vidi.

Šī gada novembra sākumā, skolā tika uzstādīti 15 atkritumu šķirošanas konteineri, kas izvietoti pa sākumskolas audzēkņu apdzīvotajiem korpusiem, ar mērķi iepazīstināt jaunos censoņus ar skolas vides tīrības saglabāšanu un šķirošanas gaitu. Tagad 1.-4.klases skolēniem un viņu skolotājiem ir iespēja skolā sekot līdzi plastmasas, stikla un papīra/kartona šķirošanai, kā arī turpināt jau ierasto bateriju šķirošanu. Protams, piekļūt konteineriem, var ikviens šķirotgribētājs, jo tie novietoti arī pie skolas sporta halles.

Lai jaunajiem šķirotājiem radītu interesi par tīrāku vidi kā Latvijas nākotni, pašpārvaldes pārstāvji ir sagatavojuši arī nelielu lekciju ciklu, kurā gatavi atbildēt uz ikvienu uzdoto jautājumu par jaunatklāto projektu “Tīra vide sākas no mums”. Pasākuma ietvaros bērniem ir sniegta iespēja papildināt savas zināšanas par atkritumu radīto kaitējumu, noskaidrot kāpēc, ko un kā vajag šķirot, kā arī padarīt dienu jautrāku ar aktivitātēm, kas pārbauda jaunuzkrātās zināšanas.

Pirmā cikla daļa noritēja veiksmīgi -  bērni iesaistījās ar prieku, kāri klausījās faktos un entuziastiski atbildēja uz jautājumiem.  Pametot zāli, visi kā viens solīja, ka ar šķirošanu iepazīstinās ģimeni un turpmāk cītīgi sekos līdzi savu atkritumu nonākšanai pareizajās kastēs.  Arī mēs uzzinājām daudz jauna, tāpēc varam apgalvot, ka pasākums visnotaļ bija izdevies un tas noteikti nebija pēdējais, jo Latvija – tie esam mēs visi un tīra vide sākas ar mums pašiem!

Rakstu sagatavoja Kate Elizabete Vaivode, 10.b