Talr.: 65035929
E-pasts: ogres1vsk@ogresnovads.lv
Adrese: Zinību iela 3, Ogre, Ogres novads, LV5001
Skolā viesojas Lielbritānijas vēstnieks un Rīgas Starptautiskā skola

29.martā Ogres 1.vidusskolā Starptautiskās bērnu grāmatu dienas ietvaros, kas būs 2.aprīlī, viesojās Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons (Keith Shannon) un vairāk nekā 90 Rīgas Starptautiskās skolas skolēni un pedagogi, lai kopīgi dalītos grāmatās un pieredzē par tām.

Diena iesākās ar kopīgu pasākumu skolas Aktu zālē, kurā abu skolu skolēnus un pedagogus uzrunāja Ogres 1.vidusskolas direktors Igors Grigorjevs un Rīgas Starptautiskās skolas skolotājs Metjū Meds (Matthew Medd). Ar savas bērnības mīļāko grāmatu autoru iepazīstināja K. Šenons.

Vēstnieks K. Šenons stāstīja par bērnu grāmatu rakstnieku Roaldu Dālu (Roald Dahl), kurš iedvesmojis viņu lasīt. Šis angļu rakstnieks sarakstījis tādas lieliskas bērnu grāmatas kā “Matilde”, “Čārlija šokolādes fabrika”, "LDM", “Raganas” un citas. Jautājot, vai bērni lasījuši šīs grāmatas, lielākā daļa, paceļot rokas, atzina, ka arī viņi lasījuši šī autora darbus. Vēstnieks nolasīja bērniem arī fragmentu no savas mīļākās grāmatas “Matilde”. Noslēgumā K.Šenons aicināja skolēnus lasīt grāmatas un nākotnē varbūt pat sarakstīt savu: “Varbūt arī jūsu vārds kādreiz būs uz grāmatas vāka. Esmu pārliecināts, ka jums ir daudz lielisku stāstu, ko izstāstīt!” K. Šenons skolas bibliotēkai dāvināja Roalda Dāla grāmatas latviešu un angļu valodā.

Ogres 1.vidusskolas direktors pateicās K. Šenonam par viesošanos Ogrē un interesanto prezentāciju, Rīgas Starptautiskās skolas skolotājam M. Medam par veiksmīgo sadarbību, kā arī Ogres 1. vidusskolas skolotājai Ievai Žubei par ieguldījumu pasākuma tapšanā.

“Šodien būs ļoti interesanta diena - jūs kopā ne tikai mācīsieties, bet jums būs iespēja arī iepazīt bērnus no citas skolas un pat citas valsts! Novēlu jums būt laipniem un pieklājīgiem vienam pret otru, pat ja sākumā viens otru nesapratīsiet. Esmu pārliecināts, ka līdz dienas beigām būsiet iepazinušies un sadraudzējušies,” skolēniem vēlēja I. Grigorjevs.

Rīgas Starptautiskās skolas skolotājs M.Meds stāstīja, ka skolā māca skolēniem sadarboties, tāpēc nolēmuši, ka arī skolotājiem un pat skolām tas ir jādara. Tā arī radās ideja par šo pasākumu. Rīgas Starptautiskā skola izteica vēlmi sadarboties turpmāk arī dažādu citu pasākumu organizēšanā, piemēram, sporta pasākumu, jo Ogres 1. vidusskolai ir jauns un moderns stadions.

Pēc tikšanās skolas Aktu zālē abu skolu skolēni devās uz mācību klasēm, kur norisinājās nodarbības, kas veltītas grāmatām un to lasīšanai. Rīgas Starptautiskās skolas un Ogres 1.vidusskolas bērnu vecāki sagādājuši grāmatas, ar kurām nodarbību laikā skolēni mainījās.

Informācija no http://www.ogresnovads.lv/lat/zinas__jaunumi/?page=0&doc=236220